Marian Przylepa odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Publikacja: 15-08-2022

Miło nam poinformować, że podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych z okazji Święta Niepodległości Prezydent RP Bronisław Komorowski uhonorował osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu.

Jedną ośmiu osób odznaczonych KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI został Kolega Marian Przylepa - Dyrektor SPSK4 Lublinie, wieloletni członek STOMOZ.

Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim a wręczając odznaczenia Prezydent RP powiedział m.in.:” Chcę serdecznie podziękować, że mogłem w imieniu Ojczyzny, odznaczając Państwa, podziękować za zasługi bardzo różne. I te związane z odzyskiwaniem naszej wolności sprzed dwudziestu pięciu, trzydziestu lat, ale również za zasługi związane z zagospodarowywaniem wolności w obszarze kultury, gospodarki, służby publicznej, dyplomatycznej, we wszystkich tych obszarach, które współdecydują o tym, jaka jest dzisiaj i jaka będzie w przyszłości Polska.”

Prezydent podkreślał, że 11 listopada ze względu na uwarunkowania historyczne z trudną walką o przetrwanie, a potem walką o niepodległość Ojczyzny. Dodał, że w tym roku święto 11 listopada obchodzimy w ramach święta 25. rocznicy odzyskania ponownie wolności, zbudowania państwa demokratycznego, wolnego rynku, zbudowania państwa normalnego, integrującego się z całym światem zachodnim.

- Obchodzimy to święto 11 listopada trochę inaczej, starając się podkreślić nie tylko zasługi z tytułu walki o wolność, ale zasługi z tytułu umacniania wolności, umacniania niepodległości we wszystkich aspektach życia narodowego, społecznego, we wszystkich obszarach działania na rzecz mocnej, dobrej, sprawiedliwej Ojczyzny – powiedział Bronisław Komorowski.

Źródło : www.prezydent.pl / www.spsk4.lublin.pl

Marian Przylepa odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski