Wyróżnienie w konkursie "Medwoman 2022"

Publikacja: 15-08-2022

2 marca br.  Kapituła Konkursowa Medwoman 2022  Fundacji Kobiety Medycyny przyznała nagrodę w kategorii menadżerka roku w sektorze publicznym Bożenie Łapińskiej  - Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach, członkini Zarządu Dolnośląskiego Oddziału STOMOZ.

Dyrektor Łapińska podkreśla, że to wyróżnienie jest dla niej szczególnie ważne ponieważ postrzega je jako potwierdzenie słuszności kierunku, który został obrany w kierowanym przez nią szpitalu na rzecz rozwoju opieki psychiatrycznej dedykowanej pacjentom: dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym.

Popandemiczny rok 2022 w szczególny sposób dotknął najmłodszych, którzy coraz częściej korzystają ze wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego i dla których rozwój miejsc w których mogą uzyskać profesjonalne wsparcie jest szczególnie istotny. Trafne okazały się decyzje zarządu szpitala, związane z uruchomieniem ośrodków opieki psychologiczno – psychoterapeutycznej dla dzieci młodzieży na terenie województwa podlaskiego, podległych bezpośrednio szpitalowi. Obecnie w strukturach szpitala w Suwałkach działa 6 środowiskowych ośrodków psychiatrii i psychoterapii dla dzieci i młodzieży. W ciągu ostatnich 2 lat ich opieką objęto 2050 dzieci, którym udzielono 15.000 porad i konsultacji.

Dostrzeżenie tych działań przez Kapitułę Konkursu i przyznanie nagrody naszej Koleżance to zaszczyt i wyróżnienie.

W imieniu Zarządu Oddziału Dolnośląskiego STOMOZ serdecznie gratulujemy

Wyróżnienie w konkursie "Medwoman 2022"